Більше 50% населення приватного сектору не сплачують за вивезення відходів

Із 86 тисяч мешканців приватного сектору з ТОВ «Екостайл» мають договірні відносини близько 60 тисяч, решта — 26 тисяч — під різними причинами уникають заключення договорів, і відповідно, оплати за послугу з вивезення твердих побутових відходів.

Про це зазначив керівник юрвідділу підприємства Андрій Кoренчук під час прес-конференції.

Відтак, із підприємством співпрацює лише близько 70 відсотків населення приватного сектору, в той час, коли ТОВ «Екостайл» забирає відходи у 100-відсотковому об’ємі.

Крім цього, за 2018 рік борг населення приватного сектору перед ТОВ «Екостайл» склав більше 2 млн 200 тис грн. З існуючих абонентів за послугу не сплачують ще близько 25 тисяч осіб. Тобто, на сьогодні фактично більше 50 відсотків населення приватного сектору взагалі не платять за вивезення відходів. Крім цього, два ЖЕО, яким за послугу з вивезення ТПВ сплачують мешканці багатоповерхівок, заборгували компанії близько 750 тисяч гривень.

«З урахуванням вищевикладеного, усі заяви про дисципліновану і регулярну оплату населенням за вивезення сміття є недостовірними. Ситуація ускладнюється тим, що «Екостайл» не має можливості вплинути на населення. Якщо несплата за електроенергію чи воду загрожує відключенням послуги, то несплата за вивезення сміття залишається безкарною, оскільки «Екостайл» не може припинити вивозити відходи. В таких ситуація якраз і має працювати спецінспекція, проте ми спостерігаємо абсолютно протилежну ситуацію. Спецінспекція обрала зручний спосіб — звинувачувати у всьому компанію, що вивозить відходи», — зазначив Андрій Коренчук.

У такій ситуації є ще зворотня сторона медалі: коли населення постійно бачить, що «Екостайл» звинувачують у ненаданні послуг, вони взагалі перестають оплачувати за послугу. Це своєрідний привід, який в нашому випадку якраз і може викликати сміттєвий колапс. Наприклад, коли у компанії просто не вистачить коштів на заправку автомобілів чи інші потреби підприємства. Хто нестиме за це відповідальність тоді?!